Aleksandra Kalisiak

Pierwsze doświadczenie z rynkiem kapitałowym pojawiło się 5 lat temu. Choć większość zaczyna swoją przygodę z rynkiem od pasji i ekscytacji pierwszą transakcją, ja zaczęłam od teorii i pracy w tej branży. Można powiedzieć, że rzuciłam się na głęboką wodę, ale korzystając z przysłowia: „kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje”. Faktycznie tak jest, szczególnie wiedzą to osoby, które już działają na rynku i postrzegają ryzyko jako stały element swoich inwestycji.

Rynek poznawałam od samych podstaw, zaczynając od instrumentów, narzędzi oraz ludzi, którzy posiadali ogromną pasję, wiedzę oraz doświadczenie. Ciężka praca oraz rosnące zainteresowanie i ciekawość pozwoliły na wykonanie kolejnego kroku. Wzięłam udział w programie aci dealing certificate, poprzez który poszerzyłam wiedzę o rynku walutowym, włączając umiejętność zastosowania formuł matematycznych w pozostałych instrumentach rynkowych – forwardach, cfd, kontraktach futures i akcjach. Zdobycie dyplomu nadal traktuję jako źródło satysfakcji oraz jeden z większych sukcesów w życiu. Obecnie jestem zwolennikiem strategii intra-day, zawsze zamykając pozycje przed snem. Stosuję analizę techniczną, opierając się na prostych wskaźnikach oraz uwzględniając fundamenty. Najczęściej inwestuję na indeksach oraz walutach.

Prywatnie jestem zwolennikiem aktywnego trybu życia. Uwielbiam zajęcia podnoszące adrenalinę, latanie, skoki ze spadochronem, ale także uczący cierpliwości i pokory golf. Nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu, dlatego staram się też dużo podróżować. Największa wada to łakomstwo. Eksperymentuję w kuchni każdego dnia.