Marcin Bystros

Urodziłem się w 84' roku, w niedzielę, ale wbrew pozorom nie jestem leniwy, no może czasem, kiedy trzeba posprzątać w domu. Lubię jak coś się dzieje, kiedy trzeba ogarnąć kilka rzeczy na raz.

Faktem jest że, lubię szukać drogi na skróty, czyli "jak zarobić, żeby się nie narobić". Dlatego trafiłem właśnie na giełdę, na rynek forex, indeksów - miejsc gdzie można w szybki sposób zarobić trochę kasy.

Zacząłem od zdobywania wiedzy. Najpierw było liceum ekonomiczne, potem wiedzę na temat rynków kapitałowych zdobyłem kończąc studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także studia podyplomowe, kierunek: Giełda i Rynki Finansowe.
W międzyczasie przyszła praktyka, najpierw jako inwestor na rynku akcji (chyba każdy od tego zaczyna), ale to też nie było to. Oczywiście czasem są duże ruchy, ale zazwyczaj trzeba chwilę poczekać, zanim kurs pójdzie do góry o kilka złotych. Cóż, ja byłem raczej niecierpliwy, jak pisałem lubię jak coś się dzieje, i chcę mieć wszystko na już, na szybko, stąd zabrałem się za rynek OTC.
Jako pracownik X-Trade Brokers (pracuje w firmie od 2011 roku) rozpocząłem inwestycje na rynku walut, surowców oraz indeksów giełdowych.
Specjalizuję się w analizie technicznej. Na co dzień wykorzystuję geometrię rynku, ale patrzę też na dane makro. Zacząłem doceniać ich znaczenie, kiedyś nie zwracałem na nie mocno uwagi, ale warto jednak wiedzieć, co się dzieje na rynku, kiedy wychodzą jakieś dane, czy nie będzie jakiegoś ważnego posiedzenia Banku Centralnego (FED, EBC czy BOA), bardzo lubię też technikę Ichimoku Kinko Hyo. Tak, nauczyłem się cierpliwości dzięki tej technice. Nauczyłem się ją wykorzystywać, tak naprawdę dzięki Państwu. Wielu osobom brakuje bowiem czasu na trading, a "jest to dobra strategia dla ludzi, którym brakuje czasu na inwestycje i codzienne śledzenie wydarzeń rynkowych", a tym którzy chcą być obecni na rynku, wystarczy 30 minut, nawet w weekend na wybranie kilku instrumentów, a następnie w tygodniu wystarczy wejść na platformę na 5, 10 minut dziennie i to wszystko - można inwestować na rynku, dzięki prostej strategii. W X-Trade Brokers zajmuje się również usługą xSocial, za pomocą której można kopiować transakcje od bardziej doświadczonych inwestorów. Doskonały produkt dla osób, którym całkowicie już brakuje czasu na śledzenie wydarzeń rynkowych.

Pasjonuje się sportem. Głównie piłką nożną, gdzie nie tylko śledzę poczynania swoich ulubionych piłkarskich drużyn, ale również sam jestem członkiem drużyny piłkarskiej XTB. Ze sportów uprawianych czasem grany jest też basen, na który jednak brakuje czasu. Dużo poświęcam go bowiem swojej rodzinie, po 17:00 wyłączam komputer, telefon i jestem tylko dla nich.