XTB YOUNG LAB

Drugim filarem projektu jest XTB YOUNG LAB - regularny cykl warsztatów, organizowany z myślą o studentach zainteresowanych tematyką funkcjonowania rynku finansowego. Przez dwa miesiące grupa uczestników będzie powiększać swoją wiedzę inwestycyjną, w oparciu o dwudniowe warsztaty stacjonarne w siedzibie firmy, prowadzone przez ekspertów wykwalifikowanych pracowników oraz materiały edukacyjne online. Zdobyte umiejętności pozwolą na przystąpienie do testu weryfikującego wiedzę oraz rozwiązanie case’u o tematyce inwestycyjnej. Spośród uczestników zostaną wyłonione dwie osoby, które odbędą płatny staż w wyznaczonym dziale firmy. XTB YOUNG LAB ma charakter cykliczny, co oznacza, że będzie odbywać się regularnie, co trzy miesiące.

Na jeden cykl składają się trzy miesiące. Pierwszy miesiąc to etap zapisów na warsztaty, poprzez wysłanie maila z załączonym CV oraz krótkim listem motywacyjnym - „dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach?”. W drugim miesiącu odbędą się dwudniowe warsztaty w siedzibie, a następnie uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne online do studiowania tematów. W trzecim miesiącu zostanie przeprowadzony test weryfikujący zdobytą wiedzę, a osoby o najwyższych wynikach zostaną zaproszone na case study oraz rozmowę kwalifikacyjną.

Cały cykl zakończy się wyłonieniem dwóch osób, które odbędą dwumiesięczny staż w firmie. Zakończenie jednego cyklu warsztatów oznacza rozpoczęcie zapisów na kolejny cykl warsztatów. Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila young@xtb.pl, załączając swoje CV oraz krótki list motywacyjny „dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach?”.

Moje zainteresowanie rynkami finansowymi zrodziło się w czasie studiów. Jestem przykładem typowego samouka i osoby, która samodzielnie szuka nowych rozwiązań. Treading Academia to idealne miejsce dla osób samodzielnie budujących swoje doświadczenie z rynkami.

Marta, Kraków

Brak czasu i natłok obowiązków to problem każdego z nas. Często szukamy rozwiązań, które pozwalają nam zaoszczędzić nasz cenny czas. Dla mnie takim rozwiązaniem jest TA, mogę znaleźć tu wszystko czego potrzebuję do rozwijania swoich pasji związanych z rynkami zagranicznymi.

Tomasz, Toruń